LUNÁRNÍ HOROSKOP od 4. – 10. ČERVNA

Pondělí 4. – úterý 5. (Měsíc vstupuje do Kozoroha 14:30SELČ) června – Měsíc ve Střelci, 4. června (13:11SELČ) úplněk

 

Úplňkové pondělí by nás mělo přimět podívat se na smysluplnost našeho počínání. Možnost rekapitulace ale i kritického pohledu nebude snadné ustát. Výtky berme konstruktivně. Z jídelníčku vypusťme mastná jídla, maso a ovoce. Pročistěme si organizmus vegetariánskou stravou.

Úterý může být ve znamení neposednosti. Neklid a nechuť zůstat na jednom místě bude všem společný. Rozum může jít proti citu, z čehož povstanou podivné zápletky. Věnujme pozornost řízení automobilu. Spěch a nepozornost se rychle promění v riskantní jízdu. I malá procházka může mít za následek pocit tíhy v nohou. Doporučená je masáž nohou, aplikace krémů uvolňujících svalové napětí nebo krémů a sér na zpevnění kůže.

Stříháme keře a trávu. Zatápíme v novostavbách anebo v nově postavených udírnách a krbech.

 

Dny vhodné pro: půst, kutilství, domácnost, péči o pleť.

 

Středa 6. – čtvrtek 7. (Měsíc vstupuje do Vodnáře 16:17SELČ) června – Měsíc v Kozorohu

 

Středa bude vhodná pro jednání na úřadech a institucích. Prosadit můžeme právě to, na čem nám opravdu hodně záleží. Čtvrtek může svou atmosférou přispět k větší pracovitosti a zodpovědnosti. Využijme nabízeného potenciálu. Uzavřeme činnosti a záležitosti, které na to dlouho čekaly.

S vervou se pustíme do všech úkolů, které se na nás nahrnou. Disciplína nám nemusí chybět a síla vůle dokáže udělat hotové zázraky. Přirozenou autoritu, kterou nyní budeme vládnout, dobře uplatníte v průběhu jednání, konkurzních řízení, zkouškách a schůzích. Nepitvejme příliš jakékoliv náznaky vnitřní nespokojenosti. Snadno bychom sklouzli do pesimistických pocitů, což je odvrácenou linkou těchto dní

Při ubývajícím Měsíci v Kozorohu sušíme a uskladňujeme ovoce. Zpracováváme zelí a kořenovou zeleninu. Chceme-li nakládat, není lepší čas. Předejdeme tak procesu hnití, kvašení či plesnivění.

 

Dny vhodné pro: vlasy-barva, trvalá, manikúra a pedikúra, kutilství, domácnost, vaření

 

Pátek 8. – sobota 9. (Měsíc vstupuje do Ryb 21:22SELČ) června – Měsíc ve Vodnáři

 

V pátek a v sobotu naberou mnohé z rozhovorů erotický podtext. Promluvíme si o důležitých věcech s vtipem a lehkostí. Nebojme se vyjádřit city. Společenská setkání s přáteli a známými nám půjdou k duhu. Dobře se pobavíme. Jen nečekejme, že si setkání udrží nějakou formu či řád. Práce ve skupině bude velkou zábavou a zároveň i možností se seznámit! Využijme proto i večera a rozhodně si někam vyjděme. Na druhou stranu bude nutné si připomínat pevnou půdu pod nohama a držet se reality. Nikoho si příliš neidealizujme.

 

Vyrábíme marmelády, želé či nakládáme ovoce. Malujeme a lakujeme, neboť nátěry budou lépe schnout. Myjeme okna a skleněné plochy.

 

Dny vhodné pro: kosmetické a zdravotní zákroky na nohou – žilky, křečové žíly, strie. Pro lásku, vaření, kutilství.

 

 

 

 

Neděle 10. června – Měsíc v Rybách

 

Závěr týdne nebude příliš společenským obdobím. Víc nás bude přitahovat soukromí a snění. Překvapit vás mohou pocity nedůvěry vůči okolí. Věnujme čas knihám, ručním pracím či jiné tvorbě.

Seřezáváme květiny, které odkvetly. Dáme jim tak příležitost posílit a znovu nasadit na květenství. Zaléváme a přihnojujeme – zvláště brambory. Vysazujeme brambory pro podzimní sklizeň.

 

Den vhodný pro: zalévání-hnojení rostlin, květin, ruční práce, návštěvu kina a kulturních akcí.

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková

 

Comments are closed.