LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 28.KVĚTNA – 3.ČERVNA

Pondělí 28. (Měsíc do Panny 8:06SELČ) – úterý 29. května – Měsíc v Panně, 28. května první čtvrť 22:16 SELČ

 

Začátek týdne přinese stres a pocit, že se na nás ze všech stran valí jen a jen samé povinnosti. Příval rutiny může zvýšit naši podrážděnost a kritičnost. Musíme-li něco nastudovat, nestresujme se objemem učiva. Postupujme pomalu a snažme se příliš neanalyzovat jednotlivosti, nebo se do problematiky až příliš zapleteme a nebudete vědět kudy ven. Na zahradě přesazujme a sázejme! Dny jsou přízné. Rychle zakoření přesazené drobné jehličnany a keříky. Potřebujeme-li zatravnit místo před domem či zahradě, udělejme to právě ve dnech přibývajícího Měsíce v Panně. Dobře chytnou barvy na vlasy nebo se snáze narovnají vlasy. Nezapomeňme na vlasy aplikovat výživné tonikum. Do pleti vtírejme olej z květů růže. Zjemníme její suchost a strnulost. Záděrky násilně ošetřené se mohou v těchto dnech zanítit.

 

Dny vhodné pro: vlasy-barva, rostliny přesazování, výživa pro pleť.

 

Středa 30. (Měsíc vstupuje do Vah v 12:46SELČ) – čtvrtek 31. – pátek 1. června (Měsíc vstupuje do Štíra v14:31SELČ) – Měsíc ve Vahách

 

Dny vzduchu ve fázi přibývajícího Měsíce jsou vhodné pro zasazování oken a dveří. Pozor při zateplování domů. Moudřejší je nechat zateplení na zářijové dny, kdy bude dorůstat Měsíc ve vzdušném znamení. Předejdeme tak tomu, abychom ve zdech fixovali vlhkost, kterou do sebe zdivo natáhlo přes zimu. Ať si, kdo chce, co chce, říká, nenechte se ve středu nikým k něčemu umluvit. Smluvní podmínky by měly být průhledné a jasné. Nenechme se tzv. „ukecat“. Včas si uvědomme, že jsme svými pány a nikdo nám nemůže poroučet. Čtvrtek se stane po pracovní stránce neutrálním dnem. Navíc dodá příjemnou polohu všem setkáním a jednáním. V éteru bude porozumění a láska. Dny Vah jsou vhodné pro návštěvu kulturních akcí, výstav, koncertů a kaváren. V pátek nechtějte po svých drahých polovičkách rychlá a závazná rozhodnutí. Nemusí na naši výzvu adekvátně reagovat. Určité citové stažení bude kompenzováno pracovním výkonem. Den dětí bude patřit mezi ty příjemné. Spojení Merkura s Venuší a Saturna s Měsícem může přispět k zodpovědnému chování a hlavně k vážnému naslouchání toho, co právě naši nejmenší potřebují. Děti mají svá tajemství a přání, která se během dne mohou dostat na povrch. Splňme jim jejich přání!

 

Dny vhodné pro: lásku, péči o tělo, kutilství.

 

Sobota 2. – neděle 3. června ( Měsíc vstupuje do Střelce v 14:32SELČ) – Měsíc ve Štíru

 

Víkendové nápady budou stát za realizaci. Dobře se říká, že zvyk je železná košile. Nyní se o pravdivosti přísloví můžeme sami přesvědčit. Rychlé a zbrklé změny nedostanou šanci na trvalé uchycení. Zvyky se časem vrátí. Raději si naplánujme, co chceme doopravdy udělat. Pokud si věc promyslíme, výsledky se dostaví. Pokud chceme změnit životní styl, zkusme se na to pěkně krok za krokem připravit. Zvýšená citlivost povede ve vztazích k nutnosti improvizovat. Lékem na případný neklid bude hudba nebo otevřená náruč milovaného člověka. Zaměřme pozornost na kořenovou zeleninu, která potřebuje dostatek vláhy pro dobrou podzimní sklizeň. Vyséváme špenát, ředkvičky, zelí, kapustu, kedlubny a pozdní salát. Přesazujeme stále zelené keře a stromky. Přihnojujeme. Pereme prádlo a potahy.

 

Dny vhodné pro: lásku, zalévání, přesazování a hnojení prádla, praní.

Týden plný pohody, tvůrčí inspirace a odvahy přeje Martina Lukášková

Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!