Lunární kalendář 4. – 6. září 2017

Známe-li základy a pravidla můžeme díky nabytým zkušenostem improvizovat a žít svobodně kdekoliv chceme.  

Ximena Ruiz del Rio

4.září – Měsíc ve Vodnáři

Merkur v konjunkci s Marsem ve Lvu v tigonu na Uran v Beranu a Saturn ve Střelci, přinese živý a čilý komunikační šum, ze kterého můžeme vytěžit důležité informace. Pondělí bude přát všem, kteří jdou v ústrety novým informacím a zkušenostem. Bude se dařit školáčkům i těm, kteří je vypravují. Přes počáteční neklid se nám podaří uvést je do školy, zvládnout naše povinnosti a úkoly. Den bude plný nových a zajímavých informací. Měsíc se spojí v sextilu se Saturnem a trinem na Jupiter. Stane se tak produktivní složkou, která se může odrážet v dobré logistice a realizaci našich úkolů. Centrum konstelace je však v pozici Saturna ve Střelci.

Střelcově expanzi se Saturn snaží dát konkrétní pravidla. Abstrakce, plánování, expanze a rozšiřování obzoru vyžaduje důkladnou přípravu, plán a systematický postup. Saturn na společensko-kulturní úrovni představuje strukturu a řád, který zpevňuje mezilidské fungování. Řád, systém, struktura to vše je potřeba, aby společnost fungovala a jednotlivci si v ní mohli najít své místo. Pro mnohé je ovšem Saturn především symbolem omezení osobní svobody, normami, zkouškami, prodlevou a příkazy. Je velmi liché vidět primárně to, co je u saturnské funkce sekundárním projevem. Struktura vyžaduje plnění povinností, což může vytvářet dojem, že je naše svoboda omezena. Jenže podívejme se na příklad pěstování rostlin, chovu zvířata a také na naše děti. Bez pravidel by děti ztratily orientaci, a kdybychom pro ně nepřevzali povinnosti plynoucí z péče o ně, nesklidili bychom úrodu, nedokázali bychom domestifikovat zvířata a děti by nám tzv. přerostly přes hlavu. Takže zpět k pondělí. Saturnské funkce, které nás postaví před povinnosti, řád a strukturu, bychom měli přijmout a uvědomit si, že známe-li základy a pravidla můžeme díky nabytým zkušenostem improvizovat a žít svobodně kdekoliv chceme.

 

5.– 6. září – Měsíc v Rybách, 6. úplněk

V úterý na nás může dolehnout nečekaná únava. Za vším budou právě ty resty, kterým se zapomněla věnovat pozornost. Je proto třeba dobře zvážit pořadí úkonů a na druhou stranu nepřemáhat síly. Je také před úplňkem, což může některým lidem zvyšovat neklid. Při jednání se neunáhleme a vše si pročtěme a rozvažme. Nechme si poradit. V těchto dnech budou podvodníci, manipulátoři a fanatici mít žně! Mars vstupuje do Panny a přidá navrch všem šťouravým analýzám, hnidopišství a hypochondrii a to nejen na osobní rovině. Přitom jeho hlavní síla by měla být použita při každodenních činnostech, při rozlišení mezi tím, co je a co není správné, vhodné a dobré, při sebenápravě a průzkumu vnitřních pochodů, které stojí stranou hlavní pozornosti.

Takže zkusme začít vnímat to, co se nám nabízí k průzkumu a hlavně, co od nás vyžaduje, abychom se k tomu pravidelně vraceli. Právě ony „rutinní“ činnosti nás mohou osvobodit, uvolnit a ukázat nám nový úhel pohledu na osobní život.

Úplňková středa nastaví zrcadlo iracionálnímu světu. Budeme zasnění, možná i popletení nebo jen uzavření. Přesto bude den dynamický a rušný.  Bude třeba popasovat se s náladami a nebát se toho, co se nám chvílemi začne drolit pod rukou. Buďme pozorní ke slevám, výhodám a nabídkám, které budou tzv. zadarmo. Právě tyto lákadla budou pastí nejen na naši peněženku, ale i na naši duši.

Úplněk je v oktilových vazbách na Urana na konci Berana. Vztah Slunce a Měsíce je tedy notně dynamizován a vzniklý neklid bude mít funkci rozrušit stávající poklid a ukázat nám, kde je třeba přidat, znovu vystavit hranice a kde opustit od opevnění. To je však velmi individuální a bude se týkat těch, kteří slaví narozeniny či mají na bodech úplňku nějaké osobní planety. Uran tlačí na proměnu a nezáleží mu na tom, kdo jsme a kam v osobním životě jdeme. Je nástrojem proměny a úplněk nám připomene nutnost se proměnit, neboť život je sled neustálých změn a proměn. Kdo zůstane statický či v odporu vůči změnám, ten bude trpět.

Nebojme se překážek, neboť právě ty nás upozorní na místa, kde jsme opěrný řád, opustili, zanedbali či démonizovali. Hezké dny přeje astroložka Martina Lukášková

Astrologická škola pro statečné

(právě otevřen nový ročník kurzu)

www.transformotor.cz

Ilustrace: Ximena Ruiz del Rio

Comments are closed.