MASAHU – masáže, kraniosakrální terapie

MASAHU

Masahu je uvolňující a harmonizující masážní terapie, která revitalizuje tělo a aktivuje jeho samouzdravovací schopnost. Přináší hluboké uvolnění a pomoc od bolesti a napětí svalů, pomáhá podpořit krevní a lymfatický oběh, vyloučit toxické látky z organismu a celkově harmonizuje tělo a ducha.

Masáž Masahu jsem sestavila z prvků klasické masáže, indické masáže hlavy, reflexní masáže, akupresury, kraniosakrální masáže a reiki . Vždy ji přizpúsobuji potřebám a stavu klienta.

Masíruje se vleže, celé tělo kromě intimních partií, včetně plosek nohou. Používám kokosový bio olej, obličej a šíji masíruji indickým anti aging bio oleji.

KRANIOSAKRÁNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie je jemná manuální technika, pomocí které mohu uvolnit napětí a tenzi uloženou hluboce ve vašem těle. Využitím jemného doteku uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.

Kraniosakrální terapie je vhodná při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem, napomáhá přirozenému fungování centrální nervové soustavy., kterou tvoří mozek a mícha.

Každý den jsme vystaveni nejrůznějším negativním vlivům jako např. stresu a napětí, se kterým se musí naše tělo umět vypořádat. Tyto vlivy mohou způsobit stažení tkání a distorzi kraniosakrálního systému. Tyto distorze mohou následně způsobovat napětí, které se akumuluje okolo mozku a míchy a nakonec může ústit v blokády = restrikce. Restrikce následně tvoří bariéru zdravému fungování centrálního nervového systému a potenciálně i všech dalších systémů, které řídí CNS jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, pohlavní a všechny ostatní systémy v těle.

Restrikce mohou být odhaleny a uvolněny využitím jednoduchých a jemných manuálních technik. Za využití lehkého doteku ruky hodnotíme pohmatem funkčnost kraniosakrálního systému na různých částech těla a rytmus cerbrospinální tekutiny pulsující okolo mozku a míchy.

Jemnými technikami se následně uvolňují restrikce v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální sytém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem vrací prostředí okolo mozku do rovnováhy a zvětšuje schopnost těla k sebekorekci.

Terapie se provádí vleže, v oblečení.

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ SE ZÁBALEM

Čokoládová masáž přináší mimořádný zážitek, odpočinek a relaxaci celého těla.

Obsahuje očistu těla peelingem z kávy, poté relaxační masáž speciální masážní čokoládou a závěrem čokoládový zábal. Jedinečný regenerační celek působí na všechny smysly lidského těla. Čokoládová masáž patří k výjimečným terapiím, uvolňuje namožené svalstvo a navozuje pocit dobré nálady a spokojenosti. Je to prostě rozmazlování 😊. Čokoláda obsahuje důležité vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty potřebné pro lidský organizmus. Díky masáži pokožka tyto látky vstřebává, masáž zanechává pokožku jemnou, vláčnou a dokonale vyhlazenou s vůní po čokoládě. Účinná látka theobromin zlepšuje činnost srdce. Čokoláda napomáhá k odplavení toxických látek z těla, detoxikací dochází k regeneraci a výraznému omlazení pokožky. Čokoládová masáž navíc působí k odstranění depresí a stresu, podporuje tvorbu hormonů radosti, zejména endorfinů a serotoninu, což napomáhá k zlepšení nálady.

CVIČENÍ – INDIVIDUÁLNÍ HODINY

Nabízím cvičení pomáhající při bolesti páteře – kombinace cviků z fyzioterapie a jógy Cvičení je vhodné I jako prevence posílením hluboko uložených svalů podél páteře.

Těším se na Vás. Světlana Ela

REFERENCE:

Chodím na Masahu pravidelně a jsem velmi spokojená. Světlana s velkou pokorou pracuje s léčitelským darem, který se u ní rozvíjí. Její ruce krásně hřejí a předávají energii, která regeneruje a harmonizuje organismus. Za důležité považuji, že Světlana respektuje energetické hranice, takže odcházím krásně energeticky usebraná, bez nežádoucího ulpívání na Světlaně jako masérce. To považuji při práci s jemnohmotnými energiemi za důležité. Daniela Wangová

Znám techniku kraniosakrální terapie. Seznámila jsem se s ní od Františka Nováka a prakticky od Janiny Jarešové, která je skvělou terapeutkou v Českých Budějovicích, takže jsem věděla „do čeho jdu“. Světlana mne však překvapila „září“ svých rukou. Prochází jimi tolik energie, že má člověk pocit, že po něm jezdí příjemně teplou žehličkou. Masáž byla plně profesionální a nesmírně příjemná. Ocenila jsem dodržení hranic, péči, tlak i jemnost a taky pro mne důležité ztišení, které pomohlo mysl uvolnit a odpočinout si. Po masáži jsem se cítila uvolněná a nabitá energií.

Světlanu znám léta jako prima veselou a energickou ženu. Její terapeuticko masážní rozměr je komnatou, kterou jsem dlouho neznala a je mi ctí, že mne do ní pozvala. Zkušenosti s masáží a osoba Světlany, mne přivedly k tomu, že praktika se srdcem na správném místě ráda podpořím a doporučím dalším lidem. Martina Lukášková