Horoskop pro 32. týden – Čti jen novinové titulky a nadávej na počasí.

Blíží se nám druhá lunární čtvrť a každý si může sám za sebe srovnat v hlavě, a hlavně v srdci, co se to s ním vlastně za poslední dny dělo. Noviny hlásí, že po nejteplejším červenci, přišel nejchladnější srpen a místo, aby ukázaly či psaly o tom, jak jsou lidé vynalézaví a umí si užít i deštivé počasí, bombardují nás tím, jak lidé nakupují a nadávají na počasí. Vyhlídky na změnu jsou, neb ve středu se spojí Luna s Jupiterem, který má kvadrát k Slunci, což bychom mohli komentovat jako proměnu počasí i proměnu ve směru aktivit. U nás doma se to konečně zelená. Co neuschlo, to teď hnije a já to beru, jak to je. Letní jablíčka seschla a ta, co zbyla jsou jednou do úst. Zahrada se dává dohromady ze sucha a já jsem ráda, že jí mám. Ale zpět k astrologii.

To, co se nám nabízí, je nutnost konstruktivních drobných kroků, které může pokazit jen přílišná analýza. Mars s Merkurem v Panně budou tlačit na jednotlivosti, které zdůrazní Jupiter z Býka svým trigonem. Máme před sebou dny, které mohou vést k důkladné analýze a také prověrce toho, co děláme. Můžeme se přiučit a osvojit si novou dovednost, nebo si uvědomit, že to, co děláme, děláme vlastně rádi, i přesto že vedeme zcela obyčejné životy. Prostě se můžeme uskromnit a přijmout to, co máme, jako to nejlepší, co je. Kdyby to tak šlo i na nadnárodní úrovni, zavládl by na chvíli klid. To však je jen sen. Realita značí, že ještě posílí důmyslnější snaha prosadit si to, co zajistí zájmy, které dané mocnosti už delší čas zastávají. Bude to patné na dalším vývoji v Africe, vnitřních tendencích Číny a vnějších aktivit Ruska. Francie bude mít, co dělat, aby uhájila své „teritorium“ v Africe, podobně jako jiní. Expanzivním snahám je totiž otevřeno a „dravci“ nečekají, ale jednají, takže v půlce týdne se můžeme dočkat dalších zajímavých zpráv.

Na rovině osobní bychom mohli slevit z hledání útočiště v „chrámech“ blaženství a radosti, tak vidím současné supermarkety a víc se věnovat chrámům vnitřním, které rozhodně stojí za prozkoumání. Mám zato, že konstelace jsou vhodné pro to, dát něco dohromady, opravit, vytvořit, rekonstruovat, ať to vezme na rovině vnitřní nebo vnější. Můžeme se tak o sobě dozvědět víc, ale také můžeme najít klíč k tomu, jak se vypořádat s obtížemi, které nás provází, nebo se můžeme pustit do opravy toho, co vlastníme či spravujeme. Ve čtvrtek a pátek buďme pozorní, ať si nezaměníme své představy za realitu. Mohli bychom zbytečně tvrdě přistát na zem. Myslím to tak, že ve hře bude nejdřív (ve čtvrtek) víc opatrnosti a v poté (v pátek), víc iluzí, což je vždy dobrý terén pro ty, kdo chtějí někoho oblafnout či obelstít.

V neděli nás čeká dolní konjunkce Slunce a Venuše a k tomu snad stihnu připsat nový text. Nuže, jsme sice nuceni hledat alternativy, ale ty právě nyní mohou přinést víc prospěchu, než bychom čekali. Váš Marluk