Horoskop pro 42. týden – úplněk našich očekávání

Úplněk se účastní T-kvadratury na Plutona a Slunce je posíleno o konjunkci s Marsem. Napěťová konstelace, která si hledá ventil a vynáší na povrch to, co bylo skryté nebo nejasné. Čekají nás dny, kdy se nám vyjasní situace a to na mnoha rovinách. Však tento měsíc už začal vynášet na povrch to, o čem se mnozí zdráhali mluvit. Ekonomická krize a k tomu přírodní jevy, které nás výrazně ovlivňují i přesto, že se odehrávají jinde na planetě, jsou témata, která bychom neměli ztrácet ze zřetele. Je to situace napjatá, ale všechna napětí jsou v horoskopu úplňku odvedena harmonickými aspekty, takže by to nemělo být tak drsné, jak to může na první pohled vypadat. Uvědomit bychom si měli, že konstelace naznačují, že podněty k upevnění moci, k vůdcovství posilují  a to, že o nich chvíli neslyšíme, neznamená, že nejsou.

Na osobní rovině to můžeme pozorovat v tom, že se nám ukázalo, kdo je kdo a podle toho bychom se měli chovat. Je třeba spojovat se a chránit vztahy s těmi, kteří jsou nám blízcí. Nehleďme na překážky, posilme spojení, neboť v něm je zdroj síly, jak ukazuje symbolika Jupitera ve Vodnáři. Dle mého pozorování si myslím, že do jara 2022 si ještě užijeme, takže je třeba využít toho, co se nyní nabízí a to je relativní prostor pro budování spojení, pro studium, pro prosazení nového, pro objevení zdrojů, které jsme zatím z různých důvodů nevyužívali. Není čas se stydět nebo lelkovat. Je třeba jít s kůží na trh a nenechat se odradit počátečními neúspěchy.

Lidé, kteří mají dnes narozeniny by si měli během nastávajícího půlroku dobře všímat toho, co se kolem nich děje. Mohou po čtyřech letech dosáhnout zaslouženého úspěchu. Tedy s poznámkou, že jen potud, pokud na něčem sami dělali. V takovém případě se jim může dostat ocenění, povzbuzení a hlavně potvrzení, že jdou správnou cestou a naplňují svůj potenciál.

Pro nás ostatní je úplněk světlem ve tmách dění, které se jeví nepřehledné. Kdo si dá tu práci, může vidět, že se každému vlastně zřetelně ukazuje, co je třeba dělat a hlavně to, co vlastně neděláme tak, jak bychom měli. Saturn, Jupiter a Merkur už nejsou retrográdní, takže není možné se na něco vymlouvat. Teď je čas jednat a to hlavně tam, kde vnímáme, že jednat máme, ať je domov, zahrada, byt, práce, víra nebo naše zdraví. Konstelace vyzývá, abychom si uvědomili, že naše očekávání se povětšinou rozchází s realitou. Je to tím, že očekáváme, přejeme si, ale patřičné kroky neděláme. Úplňková konstelace spojující kardinální znamení chce akci a té se také dočkáme. Otázkou je, zda k ní přistoupíme s pasivním očekáváním, nebo se rozhodneme a něco sami zkusíme podniknout. Všimněte si, že ti, co chtějí moc, už kroky podnikají.

Omlouvám se za krátké texty, ale hárá nám fena a musím hlídat psa, aby nedošlo k tomu, že nás bude v domě ještě víc. Situace se mi zkomplikovala tak, že nemohu fenku nikam zavřít či s ní odejít, takže je to na mě a zbytku rodiny, který se po svém příchodu domu zhostí funkce hlídače a na chvíli mne vyprostí.

Žádné chmury z toho, že nás čeká namáhavější období. Ano, ale také je to období, které nám ukáže, jak jsme silní a schopní činu. Nechme si úplňkem dobít baterky a nepřipouštějme příliš k tělu hru na moc-a-bezmoc. Váš Marluk