Horoskop pro 43. týden

Druhá polovina října se jeví dramaticky a to skoro na celém světě. Situace se ve svém napětí může do pátku gradovat. Akce i snahy dostat situaci kolem viru pod kontrolu se mohou stále vymykat kontrole a nápady, jak regulovat vzniklou situaci se budou stupňovat. V pátek vstoupí Slunce do Štíra a zároveň s Měsícem uzavře první čtvrť. Dle pozice planet a dostatku napěťových vazeb se dá očekávat, že máme před sebou perný víkend. Přesto se domnívám, že se situace po víkendu začne proměňovat. Slunce se začne dostávat do opozice na Urana v Býku a o svou pozornost se přihlásí témata, která budou odrážet touhu změnit situaci. Komu se dá v tuto chvíli věřit? Kdo je a není odborník? Jaká studie je a není platná? Kdo je a není na situaci zodpovědný? A do toho otázky točící se kolem toho, jak to je s globální změnou klimatu. Prostě Uran, symbol nezávislosti, změny, svébytné cesty, rychlých a nečekaných událostí se začne hlásit o slovo. Objeví se víc témat, která připomenou, že není komu věřit, že se rozpadá tradiční pohled na odborníky, na autoritu, na znalosti a mnozí vezmou situaci víc do svých rukou. Na co se tedy připravit? Spíše na to, že až v polovině listopadu se dozvíme, jak se věci mají a těsně před Vánoci, jak to politicky změní náš  další život. (Nejdřív Merkur, pak Mars přestanou být retrográdní, Jupiter se spojí s Plutem a 21.12 bude konjunkce Saturn s Jupiterem).

Myslím, že bychom se měli připravit na to, co dělat doma, než na to, že bychom šli s kamarády na kafe. Možná to zní pochmurně, ale domnívám se, že v této fázi se to pohne až v polovině listopadu a to přesto, že se situace příští týden ustálí. Píši to proto, abychom nepodléhali fatalistickým myšlenkám nebo příliš velkému strachu. Je toho hodně vůči čemu bychom měli být ve střehu, tedy být k danému tématu pozorní a nepodceňovat ho, ale to neznamená, že bychom se měli bát. Je to fáze, která nám ukazuje, co vše a jak rychle je možné udělat a také uzavřít. Jak lze ovládat i jak tlak ustát. Jak se nechat zastrašit i jak strachem projít.

Buďme pozorní k tomu, co se děje a zapisujme si vše do paměti, neboť se mění společnosti a při této fázi, nikdo neví, co je třeba udělat a nikdo není doma prorokem. O to víc, bychom měli sledovat ty, kteří umí stát ve své pravdě, ať s ní rezonujeme nebo ne. Neboť i to, co se nám nelíbí, nás může mnohému naučit.

Vnímejme nejen to, co se děje na povrchu Marluk 20.10.2020


Comments are closed.

PŘIHLÁŠENÍ k odběru novinek!