Horoskop pro 48. týden

Nevím, jak vám, ale mně tedy dny plynou nebývale rychle. Den mám plný úkolů a rázem je večer a zas další den. Nedaří se mi zastavit a jen tak dlít pohledem do mlžného oparu krajiny kolem našeho domu. Nu, co naplat. Letos se mi květiny v truhlících nevešly do sklepa, tak jsem je zazimovala. Znáte to? Vezme obalové materiály, nejlépe bubliny pořádně jimi obvinete květináč i zespoda, a pak vše vsunete do polypropylenového pytle. Využila jsem bubliny, co přišly v balíku a pytel koupila za pár korun v obchodě. Chvojí jsem dala na jahody a další květiny, vysterilovala závěsná krmítka, aby se nešířily mezi ptáčky choroby a na verandu dala světýlka. Jsem připravena na advent, i když mám skoro jistotu, že budu víc pracovat než se věnovat bohulibému vnitřnímu ztišení.

Co nabízí nový týden?

Základní napětí, které otevírá možnosti, je situováno mezi konjunkci Merkura Epiméthea a Venuše Večernice ve Střelci v opozici na retrográdního Marta v Blížencích vše v kvadrátu na Neptuna v Rybách. Je to spíše vnitřní, obtížněji rozpoznatelný tlak na zjednodušení si toho, co nás v praxi spojuje s okolím. Jednoduše řečeno tlak na to, hledat zkratky, něco obejít, oklamat či dělat, že to nevidíme. Tento tlak je instinktivní a může nás překvapit, až poté, co nějakou okliku použijeme. Měli bychom být pozorní, neb si můžeme něco zjednodušit, ale spíše si můžeme zavařit na budoucí obtíže. Napětí je rozvedeno trinem a sextilem na Saturna, což by naznačovalo, že pokud dodržíme postupy, ideu daného setkání, tak napětí využijeme k usnadnění. Pokud se na pravidla rovnou vykašleme, zjednodušení bude krátkodobé, a navíc může generovat další problémy.

První lunační čtvrť nás může popostrčit k uvědomění si toho, co bychom rádi a co nemůžeme mít. Vydržme a nelamme nic přes koleno. Napětí nechme v sobě pracovat a použijme ho vědomě, nebo jinak během čtvrtka bouchne a bude nás konfrontovat se vším, co bylo jeho obsahem. Pátek přinese zklidnění a kdo bude jednat s rozumem, může objevit, že má dost energie dodělat, co je nutné. Navíc se můžeme uvolnit a dopřát si příjemné chvíle. V neděli si všimněme, co nás vede měnit plány. Všimneme si vůbec toho, že jsme se odchýlili od toho, co jsme původně chtěli. Měsíc ve spojení s Uranem v napěťových trioktilových vazbách zvýší neposednost a také umanutost. Radou je vybít energii pohybem a vyhnout se místům, kde je příliš lidí.  

Nuže, společenskou a politickou „zápletku“ bych čekala mezi středou a čtvrtkem a pak v neděli. Nevím, co ještě vymyslí, ale soudě dle napětí, si myslím, že to ještě nic moc konstruktivního nebude. Zajímavostí je sledovat, co se bude dít kol volby prezidenta.

Na osobní rovině si všimněme toho, že vstupujeme do období před zimním slunovratem, které je pro citlivější lidi náročné. Nedostatek světla a naléhavost problémů mohou prohloubit smutné nálady. Právě teď je třeba si uchovat naději a pečovat o svou víru. Není to banalita. Člověk se přirozeně potřebuje k něčemu vztahovat a hledat odpovědi na své otázky. Proto si nyní všímejme snů, které se nám zadají. Neleňme a zapišme si je, což nám pomůže si ty další lépe upamatovat. Všímejme si tzv. „náhod“, které nám do cesty přivedou dlouho neviděné přátele a všímejme si prostředí, které nás rozčiluje a zvyšuje naše napětí, neboť možná jen odráží to, co nedokážeme v jiné oblasti prosadit.

Jsme v dynamickém týdnu, který by nám měl otevřít přístup k rozpoznání toho, kde unikáme tomu, co neodpovídá našim dopředu stanoveným očekáváním, tak si z toho nesedejme na zadel, ale raději něco vytvořme, neboť to se bude počítat! Váš Marluk