LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 27. SRPNA DO 9. ZÁŘÍ

Pondělí 27. – úterý 28. srpna (Měsíc vstupuje do Vodnáře v 19:38 SELČ) – Měsíc v Kozorohu

 

Během pondělí se nerozhodujme, zda být či nebýt s partnerem či partnerkou. Ve svém rozhodnutí bychom vycházeli z nedůvěry vůči partnerovi a strachu, že nás citově zraní. To, co nyní cítíme, může zítřek zcela proměnit. Braňme se rezolutním rozhodnutím.

 

Při Měsíci v Kozorohu můžeme zavařovat okurky. Vyrýváme kořenovou zeleninu a také kostival – vhodný pro masti. Upravujeme nehty a dbáme o kůži na svých nohou. Vhodné je použít zvlhčující a zvláčňující zábaly. Začínáme užívat preparáty na posílení kloubů a kostí – minimálně kalcium s magnéziem. V těchto dnech by se mělo lépe péci. Nebojme se kynutého těsta a zkusme recept, který neznáme. Kvásek pěkně vzejde.

 

Dny vhodné pro: manikúra a pedikúru, péči o tělo, vaření.

 

Středa 29. – čtvrtek 30. srpna – Měsíc ve Vodnáři

 

Potkáme-li pokrytce, věřme, že nám tentokrát nepokazí náladu. Vtipně mu odpovíme a rychle půjdeme dál. Nadšeně podpořme kohokoliv, kdo prokáže trochu odvahy a odhodlanosti k činu. Půjde-li však o peníze, můžeme velmi lehkověrně přijmout nabídku, která se na první pohled zdá být lepší než to, co v současné době máme. Zbrklost ve finančních záležitostech může přinést katastrofu našim úsporám.

Při plánování můžeme mít až příliš velké oči. Buďte pozorní k tomu, co všechno chceme a hlavně jakou cenu jste za to ochotni zaplatit. S dominantními lidmi to může být chvílemi k nevydržení. Trpělivosti bude po málu.

 

Na zahradě se intenzivně věnujeme odklízení a zaštipování uschlých větví, odkvetlých květů a přerostlých keřů. Upravujeme záhony a vytváříme nové. Také můžeme měnit skalku. Upravujeme dřevo, obkládáme zdi dřevem, pokládáme podlahy, ale také linoleum, myjeme okna.

 

Dny vhodné pro: kutilství, péči o zahradu, odstraňování prasklých žilek na nohách.

 

Pátek 31. (Měsíc vstupuje do Ryb v 00:31 SELČ) – sobota 1. září – Měsíc v Rybách, 31. srpna úplněk v 15:58 SELČ

 

Zvýšená citlivost může zapříčinit větší starosti s láskou. Pátek bude vhodný pro prezentaci a propagaci. Uskutečněme své záměry, zvláště máme-li co nabídnout.

Podlehneme-li napětí, začneme šťourat do všeho, co se nám bude zdát nejasné a neprůhledné. Blízké lidi můžeme zbytečně podezírat a na jejich případný nechápavý výraz reagovat podrážděně.

Měsíc v Rybách poodhaluje závoj tajemství. Věnujme se tedy tomu, co je pro nás zajímavé a vzrušující. Snový svět, zjitřená fantazie, kino a návštěva výstav budou nyní nanejvýš vhodné. Na druhou stranu i ztišení a meditace v soukromí nabídnou hotový poklad. Záleží, pro co se rozhodneme. Emoce budou silné a je třeba jim věnovat pozornost, nebo nám natropí pěknou paseku.

Účinnější budou přípravky na kožní ekzémy a plísně nohou. Dopřejme si aromatickou koupel a zkusme i vonné esence.  

 

 Dny vhodné pro: půst, rostliny zalévání a hnojení.

 

 

Neděle 2. – pondělí 3. – úterý 4. září  – Měsíc v Beranu

 

Neděle

I po vydatné procházce budeme mít dostatek energie. Vysazujeme česnek. Sekáme trávník a zastřihujeme živé ploty. Stlačujeme kompost. Stříháme břečťan. V neděli je dobré natřít ploty – Měsíc v Beranu udává příhodný čas pro venkovní a krycí nátěry.

 

Pondělí a úterý

Ochota pomáhat slabším může být příležitostí k zajímavému setkání. Telefonem, poštou nebo e-mailem se před námi otevře příležitost, na kterou čekáme. Bude záležet jen na nás, jak ji využijeme. Rozhodně se právě v okamžicích, kdy budeme muset čelit drobným překážkám, které sebou tato příležitost přinese. Neustupme zpět ani o krok! Můžeme mnohé získat. Neváhejme jednat na úřadech.

 

Začátek školního roku může být velmi potrhlý a nevyzpytatelný. Pocit zodpovědnosti bude narážet na naši svéhlavost ale i paličatost. Dětem je třeba hodně pomoci, aby zvládli svoje povinnosti i naše nálady. Do repertoáru jídelníčku zkusme zařadit nové recepty a poohlídněme se i po cizokrajných jídlech. Přechod z prázdninového rytmu je třeba si co nejvíce zpříjemnit.

 

Dny vhodné pro: kutilství, ukládání ovoce.

 

Středa 5. – čtvrtek 6. září – Měsíc v Býku

 

Ve středu a čtvrtek se nebojme navštívit zubního lékaře. Plombování i vrtání proběhne snesitelnou formou a tak prohlídku neodkládejme. Zapleteme-li se do situací, ve kterých si nebudeme vědět rady, zkusme se spolehnout na řeč těla. Neklid může pramenit z toho, že máme odejít z prostoru, v němž jsme se právě ocitli, nebo se s určitou osobou vůbec nezaplétat do rozhovoru. Důvěřujme vlastním pocitům!

 

Štěstí můžeme mít při nakupovaní, uzavírání smluv, ale i v lásce! Pusťme svou smyslnost na špacír.

Sklízíme úrodu, zavařujeme, nakládáme a uskladňujeme. Prořezat můžeme rybíz, angrešt, zkrátit maliník. 

 

Dny vhodné pro: lásku, odstraňování škodlivin z pleti, návštěvu zubaře, vaření.

 

Pátek 7. – sobota 8. – neděle 9. září – Měsíc v Blížencích,

8. září druhá čtvrť (v 15:15 SELČ)

 

Pátek

S Měsícem v Blížencích mohou dostat navrch slova, pojmy a informace. Výhodné proto budou aktivity, při kterých budeme muset jednat s druhými, vyřizovat a něco dojednávat. Pokud máme jednání nebo úřadování, jsou před námi vyhlídky na jejich úspěšný průběh.

 

Sobota a neděle

„Upovídaný“ víkend může přinést spoustu informací, na které jsme nečekali. Dbejme však na to, ať se nezapleteme do drbů a pomluv. Večer ze soboty na neděli je vhodný pro rozhodnutí přestat kouřit nebo se zbavit jiného zlozvyku. Pokud jsme nezvládli připravit byt na nápor školního roku, můžeme tak učinit ve dnech Blíženců. O víkendu se bude dobře třídit ale i zbavovat starých nepotřebných věcí.

 

Zastřihujme popínavé rostliny a keře. Postřikujme rostliny a stromy proti škůdcům. Provzdušňujeme sklepy a větráme tam, kde máme uskladněné ovoce a zeleninu.

Upravujeme půdu a záhonky. Sekáme trávu pro pomalý růst. Zastřihujeme popínavé rostliny a keře. Postřikujeme rostliny a stromy proti škůdcům.

 

Dny vhodné pro: obchodování, květiny- střih, kutilství, domácnost.

 

Týden plný pohody a lásky vám přeje astroložka Martina Lukášková

Comments are closed.