LUNÁRNÍ HOROSKOP OD 4. – 17. ÚNORA 2013

Pondělí 4. ledna (Měsíc vstupuje do Střelce v 16:46 SEČ) – Měsíc ve Štíru

 

Dnes buďme důslední a nečekejte, že nám druzí poznají na očích naše potřeby.

Začneme-li věci odkládat, zapleteme se do velkých problémů. Pracovní záležitosti vezměme útokem.

Měsíc ve Štíru prospívá při čistění koberců či potahů.

Lymfatické masáže, hloubkové masáže uvolňující svaly a zbavující toxinů budou účinnější.

 

Den vhodný pro: odstraňování škodlivin z pleti, květiny zalévání, domácnost

           

Úterý 5. – středa 6. ledna (Měsíc vstupuje do Kozoroha v 18:54 SEČ) – Měsíc ve Střelci

 

Dny Střelce přinesou touhy, ambice a plány. Nadšení a zápal mohou uhasit jen nedodělaná rutinní práce. Uzavřené obchody a pracovní plány budou pod znamením „šťastné hvězdy“. Přesto buďme opatrní a důkladně čtěme všechny listiny a texty psané malými písmeny.

Úterý nás postaví na nohy. Hlavu nám popletou nejrůznější plány a vize, které budou jiskřit vzrušením. Nenechme si vzít nadšení. Buďme však pozorní, ať se nenecháme poplést a svést podvodníky. Středa je vhodná k obchodním transakcím. Odvážnému štěstí přeje. Jednejme! Rozhodně využijme typ na výhodný nákup.

Měsíc ve Střelci je ideální pro masáže boků a stehen.

 

Dny vhodné pro: obchod, sport, odstraňování škodlivin z pleti.

 

Čtvrtek 7. – pátek 8. ledna (Měsíc vstupuje do Vodnáře v 20:15SEČ)  – Měsíc v Kozorohu

 

Zemský živel může vynést do popředí systematickou práci, povinnosti ale také naši manuální zručnost. Může se ukázat, jak si stojíme vůči nutným úkolům. Chvílemi nám může připadat, že vlekoucí se práce nemá konce. Obrňme se trpělivostí a vůlí jednat. V těchto dnech mohou získat navrch dominantní lidé, vůči kterým je třeba se rázně vymezit. Využijme příležitosti a dělejme si své věci o samotě a po svém. Máme šanci dát dohromady záležitost, která už nutně potřebuje vyřídit. Dny si na nás přichystají hromadu aktivit, které budou neodkladné. Naši přátelé nás podpoří. Nečekejme ale, že za nás vše vyřeší. Měsíc v Kozorohu nedává nikomu nic zadarmo.

 

Dny Kozoroha jsou vhodné pro manikúru a pedikúru. Ztvrdlou a vysušenou pleť promazejte zvláčňujícím krémem.

 

Dny vhodné pro: péči o vlasy –  barva, zábaly, manikúru a pedikúru.

 

Sobota 9. – neděle 10. ledna (Měsíc vstupuje do Ryb v 22:19 SEČ) – Měsíc ve Vodnáři, 10. února Měsíc v novu v 8:20 SEČ

 

Společenský duch víkendu rozproudí krev v našich žilách. Vyjděme si na ples nebo se rovnou rozjeďme do hor. Šance na seznámení je velká. City se rozpálí v momentu, kdy si s někým budeme dobře rozumět. Během soboty máme šanci stát se člověkem na svém místě. Přesně poznáme, co je třeba udělat. Volný den v sobě skrývá lehkost, zábavu a spoustu citů. Společenský duch nás nenechá samotné. Zamilovaní, ať nepočítají s tím, že v neděli něco kloudného udělají. Odmítneme-li setkání s přáteli, alespoň uskutečníme dlouhý ale o to zábavnější telefonát.

 

Ve dnech kolem novolunní se vyhněme tučným a smaženým jídlům.

 

Dny vhodné pro: lásku, půst, úklid a větrání místností, pro postřiky proti plísním.

 

Pondělí 11. – úterý 12. ledna – Měsíc v Rybách

 

Začátek týdne může zvýšit naši citlivost. Vytratit se mohou hranice mezi naším vnitřním světem a požadavky druhých lidí. Nenechme se vmanipulovat do činností, které se nám nelíbí. Nemusíme mít strach, že z nás pondělí udělá šedé myšky. Opak bude pravdou. Během dne jen zesílí náš šarm a energie. Jak takového náboje využijeme, bude záležet jen na nás. Snažme se! Možná se v úterý probudíme s větou: „Takhle to dál nejde! Něco se musí stát!“ Den nás v této záležitosti podpoří. Konečně prasknou ledy a věci se pohnou. Opatrní buďme ve vztahu, kde si nebudeme jisti tím, kde jsou naše hranice.

 

Pokud nemrzne, zalévejme jehličnany a keře. Zavlažujme i zazimované rostliny v květináčích.

 

Dny vhodné pro: květiny zalévání, květiny přesazování.

 

 

Středa 13. (Měsíc vstupuje do Berana v 2:51 SEČ) – čtvrtek 14. ledna – Měsíc v Beranu

 

Středa bude přát novým aktivitám, zkouškám a pracovním jednáním. Opatrní bychom měli být jen k rychlým soudům a hodnocením. Spěch nás může vést k přeřeknutím a chybám. Ve čtvrtek můžeme mnohé začít ale málo co dotáhnout do konce. Čtvrtek přinese svižné události, které budou chtít být také rychle splněny. Chvílemi si můžeme připadat jako blázni, neboť nebudeme vědět, kde nám hlava stojí.

Chystáme-li se do nového místa, můžeme počítat s dobrým přijetím. Potřebujeme-li ztvrdit nějaké smlouvy, nespěchejme. Horká hlava snadno zapříčiní, že přehlédneme důležité drobnosti.

 

Stromy natírejme vápnem nebo latexem.

 

Dny vhodné pro: ochranu rostlin, zkoušky, jednání a pracovní pohovory.

 

Pátek 15. (Měsíc vstupuje do Býka v 11:06 SEČ) – sobota 16. – neděle 17. ledna (Měsíc vstupuje do Blíženců v 22:48 SEČ) – Měsíc v Býku, 17. února Měsíc v první čtvrti.

 

O víkendu buďme aktivní. Předejme tak hádkám a nedorozuměním. Pro batolata, která přechází na zeleninovou stravu, je Měsíc v Býku velmi vhodný. V pátek se vrhněme vstříc svým plánům. Podaří se nám zapojit všechnu svoji představivost a drahocennou logiku. Směle se postavíme citovým výkyvům. Podivná atmosféra soboty nás může dostat do vnitřně rozkolísaného rozpoložení. Jakákoliv aktivita bude tisíckrát lepší, než šťourání se v chaotických myšlenkách.

 

Do truhlíků můžeme vysévat rané druhy zeleniny a cibule. Dny Býka jsou vhodné pro přeházení kompostu či zkypření půdy. Provzdušněná půda, která posléze promrzne, se tak sama zbaví škůdců.

 

Péči věnujme tělu. Pleť bude době vstřebávat vyživující mléka a krémy. Do jídelníčku zařaďme kořenovou zeleninu, nejlépe vařenou v páře. Zeleninové vývary i zeleninové pomazánky upraví zažívání. Vyhněme se brokolici a květáku – budou příliš nadýmat.

 

Dny vhodné pro: výživu pro pleť, péči o rostliny, lehkou stravu či změny v skladby jídelníčku.

 

Týden plný pohody, naděje a tvůrčích nápadů, které půjdou přenést do praxe přeje astroložka Martina Lukášková

Comments are closed.