HOROSKOP NA SRPEN 2011

Srpnová konstelace horoskopu novu připadajícího na 30. července nabízí na první pohled příjemnou podívanou. Planety se rozptýlily po zvěrokruhu a jasně rozpustily Saturnský trychtýř, který symbolizoval nutnost koncentrace a stažení. Srpen se z tohoto pohledu jeví jako měsíc vyloženě prázdninový a to v tom nejlepším slova smyslu. Nov ve spojení s Venuší (horní konjunkce, pro Prahu v záplavu zapadajícího Slunce) ve Lvu vyzdvihne touhu se projevit a užít si některé z radostí a krás, které tento podivuhodný svět nabízí. Můžeme toho využít ve vysloveně tvůrčím duchu, neboť vztah rozběrného trigonu, které svírají Slunce, Měsíc a Venuše s Uranem nás jen podpoří v hledání nových a neotřelých cest, v riskování a chuti rychle se dobrat k cíli. Takže onen první pohled na horoskop dýchá nadějí a klidem. Při druhém pohledu musíme vzít v úvahu uzlové napětí této konstelace. Výkonná složka venušinských zájmů Mars je stále pod ostrou palbou Plutona, který se kvadraturou stále drží opozice Uran-Saturn. Připomene nám, že nejsme nepopsanými listy, na které je možno „začít znovu a jinak“. Své nabyté zkušenosti si neustále vláčíme sebou. Je třeba je zpracovat a hlavně produktivně využít, aby se impulz novu stal hybnou silou pro ryzí sebevyjádření a ne pro onanii našich zdivočelých emocí. Jednodušeji řečeno: Využít napětí mezi čistě pragmatickým myšlením a vnitřním tušením a nenechat se pohltit ani potřebou obé integrovat, ani se nepřidat na jednu či druhou stranu, vytvoří prostor, ve kterém se osobním nápadům a čistě individuálním motivacím může nebývale dařit. Neměli bychom se brát tolik vážně. Martická akceschopnost pak pomůže oddělit žvásty od opravdu význam nesoucích vět, které se mohou stát základem našeho dalšího konání a to jak v podnikání, zaměstnání, tvůrčí činnosti, tak na poli milostném a bytostně vnitřním. Jak řekl Donald W. Winnicott: „Člověk nachází sebe jen v uvolnění z paranoidního úsilí po kontrole a sebekontrole – v puštění se sebe a poddání se náhodě hry, asociace a otevřené interakce s druhými.“

Opatrní bychom měli být k signálům, které se budou jakkoliv podbízet naší pozornosti a přesvědčovat nás o své zaručené pravosti. Měli bychom si nechat „rezervu“ a nesežrat návnadu i s navijákem. Na poli osobním bychom mohli rychleji rozeznat vlastní umanutost a touhu jednat silově.

Lidé narození při tomto novu by měli vzít rozum do hrsti a opravdu vážně si vytknout základní pilíře na své životní cestě. Mají možnost objevit v sobě dostatečný zdroj energie, který je přiblíží k jejich cílům.

Lvi narození  3., 4., 6., 9. ,10., 16.,17  srpna by se neměli obávat tlaku nutícího je vypořádat se s minulostí. Rozetnout-li to, co nejvíc odkládali, v mnohém se jim uleví.

Lvi narození 13., 14. srpna budou vystaveni přímému pohledu na své ideály. Odhalit, jako v pohádce o císařových nových šatech, že „císař je nahý“ bude známkou úspěchu. Nebojte se sloupnout pozlátko, teprve pod ním se ukrývá skutečný obsah. Napětí, které tento proces bude rámovat, by vás mohlo nasměrovat vaši velkorysost, fantazii a velkou citovost k těm, kteří o ni budou opravdu stát.

Pro Lvy narozené po 14. Srpnu a Panny narozené mezi 23.-26. srpnem by mohlo platit pravidlo, že čeho je moc, toho je příliš. Velmi obezřetně si všímejte aktivit, které vám přinášejí pocit vyprázdnění, únavy a chvilkové pocity nudy či marnosti. Určité aktivity se vyčerpávají a je třeba nasměrovat je k nové vizi. Ta však potřebuje prostor, který si vytváří tak, že člověka v určitém smyslu vyprázdní. Tam, kde bude cítit únavu, není třeba přidat a tlačit na výkonnost, ale polevit a bedlivě sledovat, co to vlastně děláte. Vize přijde, ale potřebuje prostor!

Pro bližší upřesnění je nutné znát přesnou hodinu narození. Informace jsou podané v obecné rovině, pro osobní rozbor je třeba astrologická konzultace.

Horoskop novu – 30.7.2011

One Response to “HOROSKOP NA SRPEN 2011”

Leave a Reply

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.