Horoskop pro 44. týden

Včera jsem to nestihla, a tak začnu týden v úterý rovnou první lunární čtvrtí, která právě na obloze probíhá. Pohled na horoskop ukazuje, že napětí se dá krájet a mnohé, byť i drobné události, nás mohou zasáhnout víc, než bychom čekali. Pokušení dívat se do minulosti, přirovnávat současné dění minulým událostem je víc než lákavé, a přesto velmi nebezpečné. Uvědomme si, že současnost připravila jiné kulisy a jiné typy hráčů, kteří jen na něco odkazují, ale rozhodně minulost v plné síle nereprezentují. Tak je třeba přistupovat i informacím, které se nám dostávají i k pocitům, které s námi cloumají. Tyto značně náročné dny po zatmění je třeba vnímat s velkou pozorností a dobře si hlídat jakékoliv sklony vracet se k tomu, co bylo. I přestože se může některým (dle kontaktu současné situace s konkrétním horoskopem narození) dít nepříjemnosti, kdy se z dob minulý vynořilo něco, co je třeba řešit, je třeba opanovat se vůlí a striktně odmítat možnost, že se něco znovu a stejně opakuje. Opakujeme, ale nikdy ne stejně.

Právě teď je třeba si všímat rozdílů, těch skrývaných lákadel, která nás znovu přivádí k tomu, že abychom se vrátili k něčemu, co už jsme dlouho nedělali, co jsme opustili, co nás opustilo a nyní se znovu vynořuje. Co to po nás chce a proč právě teď?

V jiném kabátě se nám připomíná odlesk toho, co je důležitým úkolem zvládnout jiným způsobem. Nyní vše můžeme pozorovat u uvědomovat si, že máme vůli a vnitřní sílu jednat jinak, jen je třeba se rozhodnout, což se ve dnech po zatmění Slunce může jevit jako nemožné či nemyslitelné.

Užijme si pěkné dny v přírodě, zahradě či parku neb v pátek se přiblíží Měsíc k Jupiteru a Neptunu a vše se promění. Na rovině psychické tužme vůli, neboť závěr týdne nám může zkreslit pohled na to, jak vnímáme svou cestu a dění kolem sebe. Nutno dodat, že se opět vynoří ti, co toho z gruntu využijí a pokusí se opět zamlžit éter emočně zabarvenými informacemi, které však rozhodně nebudou objektivní. Jupiter je retrográdní, takže posílí navenek skrytou ale vnitřně silnou subjektivní expanzi, která si bude brát to, co chce, aniž by si uvědomovala následky.

Abych nekončila smutně, je třeba připomenout, že náročné konstelace mají i svůj další a často méně viditelný symbolický význam. Je jím vnitřní proměna. Mnozí se totiž skrytě očím i vlastní rodiny mění, neb začali tušit, že něco je jinak, než jak si mysleli, jak to zatím znali a cítili. Právě v těchto napěťových situacích z nich mohou padat masky, které jim bránily žít dle svého srdce a své víry. To je, dle mého soudu, změnou – odložení masky toho, „co by mělo“, „co by tomu řekli lidé“… a přidržení se toho, co je třeba, neb srdce ve vztahu k něčemu, co ho přesahuje (dosaďte dle svého), cítí, že má jednat jinak!

Mě v těchto dnech zasáhl starší text Waltra Grosse, profesora Starého zákona na univerzitě v Mohuči, k překladu a interpretaci starozákonního verše Gn 1,26-27, který by se mohl hodit do retrográdního klimatu Jupitera a Neptuna v Rybách, pro Slunce, Venuši a Merkur ve Štíru: „ „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby, aby lidé panovali nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“ Obrazná podobnost s Bohem je tedy funkční výpovědí: Člověk je obrazem božím, pokud jedná odpovědně ke svému životnímu prostoru včetně živých tvorů, které se v něm nacházejí, nikoli tím, že je ve vztahu k Bohu. Pohled směřuje od člověka k bytostem, které stojí níže než on, ne od člověka k Bohu.“

Možná na vás vypadlo také něco, co je třeba připomínat (napište do komentáře!). Zatmění Slunce a jeho tlak na opakování minulosti může přinést to, co nás zas a znovu bude držet v bludném kruhu honění si vlastního ocásku, ale také může přinést něco z minulosti, co stojí za aktualizaci.

Nevzdávejme nic, co se teď bude tvářit, že to nemá smysl! Váš Marluk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.